


| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.0922 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 15 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 767
Distributors
pcbx
Unit Price$0.64291
Ext.Price$0.64291
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.64291 | $0.64291 |
| 10 | $0.56563 | $5.65630 |
| 25 | $0.54043 | $13.51075 |
| 50 | $0.51635 | $25.81750 |
| 100 | $0.49334 | $49.33400 |
| 300 | $0.48171 | $144.51300 |
| 500 | $0.47035 | $235.17500 |
| 1000 | $0.45813 | $458.13000 |
